Jump to content
Uğur

Eurovision 2019 ''Dare To Dream''

Recommended Posts

Gazze'de bugünkü olaylardan sonra, muhalif sesler artmaya başlamış gibi, yazılmış irlanda konusuna da, dublin belediye başkanı Filistin ile dayanışma içün seneye katılmamalıyız demiş, gerçi sinn fein partisinin bu konuda görüşü netti yıllardır, bahsi geçen şahıs (başgan) ramallah'a giderken, İsrail'e girişi ebediyyen yasaklanmıştı, (gerçi her halükarda gitti de) ne kadar yankı bulur bilemem bu çağrı

ayaknotu: sinn fein, her ne kadar dublin'de kazanmış olsa da, hükümette değil, muhalefet kanadında

• Like 5

Gazze'de bugünkü olaylardan sonra, muhalif sesler artmaya başlamış gibi, yazılmış irlanda konusuna da, dublin belediye başkanı Filistin ile dayanışma içün seneye katılmamalıyız demiş, gerçi sinn fein partisinin bu konuda görüşü netti yıllardır, bahsi geçen şahıs (başgan) ramallah'a giderken, İsrail'e girişi ebediyyen yasaklanmıştı, (gerçi her halükarda gitti de) ne kadar yankı bulur bilemem bu çağrı

ayaknotu: sinn fein, her ne kadar dublin'de kazanmış olsa da, hükümette değil, muhalefet kanadında

İrlanda ile Filistinliler arasında her zaman sıcak ilişkiler olmuştur. IRA ve FKÖ kardeş örgütler olarak kabul ederlermiş 70'lerde birbirlerini....

Fakat İsrail yarışmada politik öğeler kullanmadığı, propaganda yapmaya kalkışmadığı sürece bir sorun yaşanacağını düşünmüyorum katılım noktasında. Sadece Türkiye'nin yüzde 2-3 olan katılım şansı 0'a inmiş oldu.

• Like 4

aşık olunacak daha çok kadın eurovision temsilcileri var

• Like 5

Netta'dan çok iyi şovlar bekliyorum. Bu sene yaşanan sıkıcı dakikaların yerini eğlence alacak ve bitmesin diye oylamanın sonuçlanmayacağını dileyeceğiz.

Belki o zamana kadar single çıkarır onu da söyler güzel olur.

Sahnede led bulunur bu sefer.

Ayrıca seneye ne tür şarkılar favori olur hiç bilemiyorum. Farklı olan kişi yine kazanır hissindeyim

• Like 4

bi aptallık yapıp kudüste yapıyoruz yarışmayı demesinler de başka bi şey istemiyorum

• Like 6

bi aptallık yapıp kudüste yapıyoruz yarışmayı demesinler de başka bi şey istemiyorum

Bundan öncekilerde Kudüsteydi. Bende şuna anlam veremiyorum tr de terörden ölenler ve mecliste onu destekleyenler varken suudlar, diğer benzerleri ya da filistler ne zaman bayrak indirdi hem de 3 gün? Ben bunu yazınca Yahudi sempatizanı mı göstertiyor?

Edited by Madigullüm
  • Like 4

Tamam o zaman... Bayrak indirmiyorlarsa görmezden gelmeliyiz tabii ki katliamları.

Edited by Züreyfa
  • Like 4

Tamam o zaman... Bayrak indirmiyorlarsa görmezden gelmeliyiz tabii ki katliamları.

teknoloji ile gelişme gösteren ve 2000 yılı ile vizyonu değişen yarışmada ben bundan önceki 98 yılındaki birinciliğe zafer diyorum peki sen ne düşünüyorsun?

Edited by Madigullüm
  • Like 4