İçeriğe atla

Eurovision 2019 ''Dare To Dream''

Pinlenen İletiler

Fabien, 11 dakika önce yazdı:

ilk yarı finalde 10da 9, ikinci yarı finalde 10da 10 yaptım. 

güzel bi sene oluyor benim için. tüm istediklerim finalde 

:valla:

10'da 8 ve 10'da 9 bilmişsin Twitter'a göre? Neden performansları izlemeden bizim gibi burda sıralamadın bu sene tahminlerini bakıyım?

:nedusunuyosun:

• Beğendim 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uğur, 2 dakika önce yazdı:

10'da 8 ve 10'da 9 bilmişsin Twitter'a göre? Neden performansları izlemeden bizim gibi burda sıralamadın bu sene tahminlerini bakıyım?

:nedusunuyosun:

performans sırasında değiştirdim işte 1 tane ülkeyi o da çıkıveedi :evet: 

telefondaydım ve tvden izledim pc yoktu o yüzden girmedim hiç siteye :plan: 

• Beğendim 1
  • Beynimi Yaktın 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1. Malta
2. Albania
3. Czech Republic
4. Germany
5. Russia
6. Denmark
7. San Marino
8. North Macedonia
9. Sweden
10. Slovenia
11. Cyprus
12. Netherlands
13. Greece
14. Israel
15. Norway
16. United Kingdom
17. Iceland
18. Estonia
19. Belarus
20. Azerbaijan
21. France
22. Italy
23. Serbia
24. Switzerland
25. Australia
26. Spain

• Beğendim 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Rus fanlar "Sertab da 4. çıkıp kazanmıştı biliyorsunuz" diye ağlaşıyordur şimdi. Yalnız Björkman ne yapmak istemiş çözemedim. Tüm favorileri 20-26 arasına toplamış, hepsini iç içe geçirip yemiş resmen. Sanırım o da Hollanda'yı istiyor.

• Beğendim 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sıra gerçekten etki ediyor mu acaba verilen oylara... Yani bakıldığında zaten oy kullanacak olanlar bu şarkıları defalarca dinlemiştir internet üzerinden. Büyük oranda verecekleri oylarıda kararlaştırmışlardır. Bence çıkış sırası, halk oylamasında değil, ancak jüri oylamasında bir etki eder. Gerçi jüride daha önce dinlemiştir bu şarkıları ama canlı performansın seviyesinede dikkat ediyorlar.

• Beğendim 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yarışmada birinciyi çoğu zaman şarkıları ilk kez o gece dinleyecek insanların oyları belirliyor. Gerçi şimdi jüri geldi dengeledi sonuçları (o da güyya). Yarı finaller çoğu zaman daha az izlenir, hatta ülkelerin ikinci hatta dördüncü kanallarında yayınlanır. Final akşamı şarkıları ilk kez izleyecek bir klasik Eurovision kitlesi de olacaktır.

Tabii ki sıralamanın bir önemi yok fakat dezavantaj yaratabiliyor bazen hangi iki şarkının arasındaysa, ya da açılışı yapıyorsa.

• Beğendim 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uğur, 9 dakika önce yazdı:

Yarışmada birinciyi çoğu zaman şarkıları ilk kez o gece dinleyecek insanların oyları belirliyor. Gerçi şimdi jüri geldi dengeledi sonuçları (o da güyya). Yarı finaller çoğu zaman daha az izlenir, hatta ülkelerin ikinci hatta dördüncü kanallarında yayınlanır. Final akşamı şarkıları ilk kez izleyecek bir klasik Eurovision kitlesi de olacaktır.

Tabii ki sıralamanın bir önemi yok fakat dezavantaj yaratabiliyor bazen hangi iki şarkının arasındaysa, ya da açılışı yapıyorsa.

O 1980'lerde, 90'larda kaldı bence. Sosyal medyanın yaygınlaşması ve şarkıların önceden dinlenmesi ile birlikte, bence oy konusunda kanaatler oluşmuş durumda. Mesela cumartesi günü İzlanda tarihi bir performans gösterse, sen olumsuz tutumunu değiştirirmisin? Hayır. Tabi ki canlı performansların çok iyi veya kötü oluşu, olumlu veya olumsuz tesir ediyordur ama yinede büyük oranda oy kullanacak olanlar, kime oy vereceklerini belirlemiştir bence...

• Beğendim 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...