İçeriğe atla

Eurovision 2019 ''Dare To Dream''

Pinlenen İletiler

YasminTheDios, 4 saat önce yazdı:

Bilin bakalım Jon Ola geldikten sonra neler olmuş? 

2007, 2008, 2009'a dikkat edelim

Jon Ola 2011'da göreve gelmişti. Başalım o zamandan beri Eurovision'un izleyici sayısı nasıl değişmiş.

2007 106 milyon
2008 106 milyon
2009 124 milyon
2010 108 milyon
2011 114 milyon
2012 103 milyon
2013 170 milyon
2014 195 milyon
2015 197 milyon
2016 204 milyon
2017 182 milyon
2018 186 milyon

Jon Ola geldiğinden bu yana Eurovision tekrar ciddi bir müzik platformuna dönüştü ve özellikle gençler arasında popülaritesini arttırdı. Bunun en büyük sebebi batı ve orta Avrupa ülkelerinin tekrar yarışma içerisine çekilmeleriydi. Adam ülke ülke gezip, katılmaları ve iyi seçimler yapmaları için ikna turları düzenliyor. Eurovision'un bir televizyon şovu olarak da kalitesinin arttığını söylemek mümkün. Oylar 1-2-3-...-12 şeklinde okunsa sen oturup izlersin de, o 200 milyon kişinin kaçı izlemeye devam eder? Azerbaycan, Gürcistan gibi ülkelerde oylama saat kaçta bitmiş olur? Bunları da düşünmek lazım. Ayrıca biz Türk dizilerinden ve yarışmalarından dolayı 4 saat aynı programı izlemeye alışığız ama aynı şeyi Avrupa seyircisi için de söyleyebilir miyiz? Bu yüzden çok gereksiz buluyorum ben Jon Ola'ya yüklenenleri. Gayet iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum.

15 dakika olayının da sebepleri olabilir. Sonuçta teknoloji gelişti ve oyları saymak artık çok daha kolay. Bu erken bitirmemek için bir sebep olabileceği gibi, ara şovların uzunluğuna göre ayarlanıyor da olabilir. Burada bir uygunsuzluk olduğunu iddia etmek için bu süreleri bir önceki seneyle değil, jüri provalarında verilen süre ile karşılaştırmak lazım. Sonuçta ara şovların ve recapların ne kadar gösterileceği belli. Provalarda 15 dakika sürüp de, canlı yayında 22 dakika sürmediğine göre, burada bir şey aramak gereksiz.

• Beynimi Yaktın 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Her şey reyting değildir. Bir programın ya da yarışmanın çok izleniyor olması ya da her aşamada izleyici sayısını arttırması harika olduğunu göstermez yapılan şeyin.

Eleştirme hakkımız olabilmeli bence.

• Beğendim 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...