İçeriğe atla

Avustralya 2019 : Kate Miller-Heidke - Zero Gravity

Uğur

Avustralya 2019 : Kate Miller-Heidke - Zero Gravity  

9 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Ankete oy verebilmek için Giriş Yap ya da kaydol.

Pinlenen İletiler

Cem, 22.05.2019 - 15:27 yazdı:

Eurovision’a genel olarak ilgi kalmadı ki :susdakonusayim:

Bunun doğru olduğunu düşünmüyorum. Oscar, Grammy gibi törenlerin hayalini bile kuramayacağı rakamlara ulaşıyor Eurovision. Sadece spor etkinlikleri yarışabilir durumda. Son yıllarda izlenme oranları da ciddi miktarda arttı. Televizyonun ölüm yatağında olduğu bu dönemdeki artış bence manalı. Sosyal medyanın yayılmasıyla birlikte, şarkılar da daha başarılı olmaya başladılar.

• Beğendim 2
  • Beynimi Yaktın 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bizde de Eurovision'a katıldığımız dönemde TRT izlenen bir kanal değil, benzer deyimle küçük bir kanaldı. Eurovision olduğu geceler birinci çıkardı TRT, diğer geceler bir şey yapamazdı mesela.

Bence 250 bin baya düşük bir izlenme oranı. Slovenya'da da 250 bin kişi izliyor yarışmayı. Bize "Avustralya Eurovision'a çok ilgili, ondan çağırdık" diye yutturmuşlar, milyonlar izliyor sanıyordum. Avustralya'nın Eurovision'a kattığı pek bir şey yokmuş aslında reyting bazında. 

• Beğendim 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sertab birinci olduğunda 3. idi reytinglerde Eurovision. Kazandıktan sonra ilgi arttı tekrar ve birinciliğe yükseldi. Türkiye'de iyi izleniyordu Eurovision ama karşısına program konmaz falan değildi. Bazı ülkelerde %5 share alıyor yarışma, bazısında %95, bu da işin bir gerçeği.

• Beğendim 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Elbette 2003 sonrası arttı bizde de ilgi, ona lafım yok. Ben sadece Avustralya'nın yarışmaya reyting açısından pek bir şey katmadığını söylemeye çalıştım. Biz şu an katılsak daha çok reyting katarız yarışmaya.

80 milyonluk Almanya 8.8 milyon seyirci çekiyor yarışmaya, 20 milyonluk Hollanda 4.5 milyon. Avustralya'nın katkısı ne ki? Çek Cumhuriyeti'nden dahi az Eurovision'a kattığı reyting.

Kazakistan'ı alsalar şu yarışmaya yemin ediyorum daha çok reyting çeker yarışmaya. Her sene 200 milyona yakın insan izlemiyor mu bu yarışmayı? Yine en yüksek izleyiciyi o şarkılarına burun kıvırdığımız Orta Avrupa ülkeleri getiriyor. 

• Beğendim 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çek'in final rakamlarını bulamadım ama ilk yarı finali (geçen seneye göre 53,300 artışla) 169 bin kişi izlemiş. Final olarak sadece 2017'yi bulabildim. 155 bin Çek izlemiş o zaman finali. Bu sene halk Avustralya'ya 3 puan vermeyince bunlar gündeme geldi tabii.

• Beğendim 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Züreyfa, Şimdi yazdı:

Çek'in final rakamlarını bulamadım ama ilk yarı finali (geçen seneye göre 53,300 artışla) 169 bin kişi izlemiş. Final olarak sadece 2017'yi bulabildim. 155 bin Çek izlemiş o zaman finali. Bu sene halk Avustralya'ya 3 puan vermeyince bunlar gündeme geldi tabii.

288 bin kişi izlemiş Çek Cumhuriyeti'nde yarışmanın finalini bu sene. Rusya konusuna attığım linkte çoğu ülkenin izlenme sayıları ve share oranları yazıyor.

• Beğendim 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sonuç olarak Türk de olsa Avrupalı da olsa İnsanlar Eurovision’u milli bir duyguyla izliyo. Grammy ve Oscar’ın böyle bi davası yok ki. :sayfa:

Ayrıca ne bileyim eski keyfi yok, izleyenler bile o gün izleyip kapıyo Eurovision bahsini. Bunun da en büyük sebebi 2009 ve sonrasında yapılan saçmalıklar :sayfa:

• Beğendim 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Cem, 12 dakika önce yazdı:

Bunun da en büyük sebebi 2009 ve sonrasında yapılan saçmalıklar 

:evet:

Mesela Eurovision'un en yüksek izlendiği İsveç'te dahi son 3 senedir reytinglerde düşüş var. İnsanlar bizim bir Melodifestivalen'imiz var, ikincisine gerek yok demişler resmen. Eurovision'un eski tadı kalmadı bence de, Melodifestivalen gibi oldu iyice.

• Beğendim 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...