Sign in to follow this  
Cem

yabancı dizi Slasher

2 posts in this topic

SLASHER

 

Slasher_Landscape_Art.jpg

 

Aşağıdaki yazı https://22dakika.org/slasher-tanitim/ adresinden alınmıştır.

 

Son yıllarda özellikle American Horror Story’nin alevlendirmesiyle ‘antoloji’ türünde diziler her zamankinden daha fazla izleyici karşısına çıkar oldular. Sezonlarca belli bir konunun sürdürülmesindense bir sezonda bir konunun işlenip sonunda nihayete ermesi, istenen reyting oranına ulaşılamadığı takdirde iptal olduğunda ise eli boş kalmamak herkes için nihayetinde kazançlı görünen bir durum.

 

 

Slasher, Kanada ortak yapımı bir dizi; Super Channel da yapımı üstlenmiş durumda; yalnız Slasher Amerika’da Mart başında yayına girerken Kanada’da Nisan başında yayına girdi. Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor ve şimdiden söyleyeyim, tarzına uygun bir şekilde ucu kapalı bir sezon finaliyle ilk sezonunu kapattı.

 

Slasher Nedir?

 

“Slasher”, aslında insanların katledilmelerini ya da korkunç ölümlerini gösteren korku filmlerine deniyor, Vikipedi’yi ziyaret etme gereği duyarsak dilimizde ‘İşkenceci filmi’ olarak adlandırılmış. Daha çok sırayla gerçekleşen ölümler izliyoruz ve “Katil kim?” sorusunu dizi veya film boyunca sordurmaya çalışıyor. Hatta eğer sırayla öldürülenler gençler oluyorsa tür ‘teen slasher’ olarak geçiyor.

 

slasher-the-executioner.jpg

 

SEZON 1 TRAILER

 

 

SEZON 2 (GUILTY PARTY) TRAILER

 

 

 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bu diziye yanlışlıkla 2. sezonundan başladım ama antoloji türünde olduğu için bir şey fark ettirmedi. Bitince 1. sezona başlayacağım. 2. sezon ilk başlarda biraz sıksa da sonradan baya merak ettirdi beni. Çok ağır sahneler de var çok durağan sahneler de var. Genel olarak korku-gerilim severler için biçilmiş kaftan bir dizi olmuş.

 

2. sezonun 7. bölümündeyim, bitince görüşlerimi spoiler taginde yazıcam.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.