Uğur

Eurovision 2018 ''All Aboard''

811 posts in this topic

Sıkorbord mıkorbord hiç umrumda olmuyo benim ya. Aynıymış, değişikmiş... Fark etmiyorum bile. Eskiden saçma sapan şekilli bayraklar falan oluyordu, çok komik duruyordu onlar. Yapmasınlar öyle şeyler lütfen.

Kalpli bayraklar logoyu kalpli yapmalar falan

:artikpes:

• Like 4

Sahne bu kadar basitken scoreboarda falan takılmıyorum. Geçen seneyi bile aratıyor bu sahne bana. Portekiz bi 50 yıl daha kazanmasın mümkünse

• Like 5

Geçen senekinden daha güzel duruyor sahne bence.

• Like 4

Sahne hoş duruyor bence. Özellikle Yianna'nın paylaştığı görüntülerde iyi duruyodu.

Kıstasınızı 2014 olarak belirlemeyin, o efsaneydi, üzerine çıkabilen olmaz bence. Zaten EBU bütçeyi her geçen sene düşürüyor.

• Like 5

bence bu senenin logosu çok da kötü deil renk uyumlarını felan sevdim logo introsuda çok hoş tema müziğide çok hoş tek beklentim sahnenin en azından logoyla bi bağı olmasıydı gecen seneki en azıdan o kolyeyi andırıyordu

• Like 3

Bu sene sahne yukarida asılı 2 tane halkadan ibaret olunca haliyle logoyla falan alakasi kalmıyor.

Bir de grafiklerde logodaki canlı renkleri kullansalar güzel olur. Bıktık mavi lacivert tonlarından.

• Like 4

Deniz temasıyla yapıyorlar işte her şeyi. Sahnede de arkada dalgaya benzeyen zımbırtılar falan var. Daha ne yapabilirler ki?

• Like 3

İlk yarı final provaları tamamlandı. Genel bir yorum yapayım.

Hiçbir ülke beni şaşırtmadı. Canlı performansların büyük sıkıntılı olmamasına sevindim. "Wow" denecek bir sahneleme görmedim şimdiye kadar. En beğendiğim sahneleme Bulgaristan'ınki oldu.

İlk yarı final provalarından sonra sadece Kıbrıs hakkında fikrim değişti. Finale çıkamayacağını düşünüyordum kesinlikle, şu an bir ihtimal finale kalabilir gibi geliyor. Diğer ülkeler hakkında hala aynı şeyleri düşünüyorum.

İkinci yarı final provaları tamamlandı. Genel bir yorum yapayım bunun için de.

Bu yarı finalde de hiçbir ülke beni şaşırtmadı. Çoğu ülke ulusal final performanslarını birebir uygulamış. Rusya'nın ikinci bir detone faciasına imza atmadığına sevindim. Romanya'nın sahneyi 15-20 tane cansız mankenle doldurması hoş gözükmedi gözüme. Malta'nın led ekranlarını sevmedim. Bu yarıfinalin en başarısız provası Polonya'ya aitti bence. Enerjisi o kadar yüksek bir şarkıyı nasıl bu kadar sıkıcı bir şekilde sunmaya kalkışmışlar anlayamadım.

Moldova & Hollanda'nın çok da iyi olmayan şarkılarını sahnelemeyle kurtardıklarını düşünüyorum.

• Like 2

Bu senenin logosu JESC standartlarında bence. :oyle:

Sahnede de tüm performanslar birbirine benziyor. Neredeyse tüm ülkeler farklılık yaratmak için kendi dekorlarını getirmişler. Geçen sene o kadar laf etmişlerdi Ukrayna'ya ama Portekiz, Ukrayna'nın üstüne çıkamayacak gibi ev sahipliğinde.

• Like 5