İçeriğe atla

Evlilik programları kalkıyor mu?

Cem

Pinlenen İletiler

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Üzülerek izlediğimiz bir alan. Bu bizim örfümüze, geleneğimize, inançlarımıza, Türk aile yapısına, Anadolu topraklarının kültürüne uygun olmayan şeylerdir. Zaman zaman bize de ulaşan hiçbir şekilde kabul edilemeyecek sözlerin, davranışların sergilendiği bir takım evlilik programları.Neymiş efendim reytingi çok yüksek ve dolayısıyla reklam gelirleri de çok yüksek. Olmaz olsun böyle reklam gelirleri. Aile müessesini ortadan kaldıracak, ulviyetini, kutsiyetini ortadan kaldıracak son derece acayip programlar var” ifadelerine yer verdi.

120 BİNİN ÜZERİNDE ŞİKAYET VAR

Evlilik programlarıyla ilgili Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun (RTÜK) bir çalışma yaptığını kaydeden Kurtulmuş, bu konuda 120 bin şikayetin olduğunu belirtti. RTÜK’ün tüm bunları yakından takip ettiğini belirten Kurtulmuş, “Bu şikayetler bize, Cumhurbaşkanlığına ve Başbakanlığa geliyor. Şu an böyle bir çalışma yapılıyor, son noktaya geliyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte bunu büyük ihtimalle bir Kanun Hükmünde Kararname (KHK) düzenlemesi ile gündeme getirebiliriz. Bu yöndeki çalışmalar son noktadadır, İnşallah toplumsal bu talepleri karşılayacağız” dedi.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

ATV’de evlilik programı sunan ünlü televizyoncu Esra Erol canlı yayında açıklama yaparak ‘Yoruldum, bırakıyorum’ dedi. Esra Erol gözyaşlarını tutamadı ve sezon sonunda programı bitireceğini söyledi.

İşte Esra Erol’un gözyaşları içinde yaptığı o açıklamalar:

“Vallahi efendim, kaldırın bu programları siz de kurtulun, ben de kurtulayım. 10 yıldır ekrandayım 10 yıldır bu programı yapıyorum ve bir yere taşımaya çalıştım. Çok emek verdim, bir çocuğu büyüttüm… Ama son 2 yılda geldiği nokta artık beni hayatımdan, insanlığımdan çıkarttı."

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 64
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Eskiden bu programlardan nefret ettiğim için kaldırılmasını istiyordum. Şimdi düşününce, sırf ben beğenmediğim için kaldırılması çok mantıksız geldi. Oraya çıkıp kendisini rezil edenler de, bu programları izleyenler de yetişkin bireyler. Devletin bu derecede evimizin içerisine kadar girmesinden çok da memnun değilim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bense tam tersi düşünüyorum, bu artık bi özgürlük olmaktan çıktı. Programdaki herkes ajanslardan görevli, para aldıkları artık ayyuka çıkmış oyuncular. Instagram sayfaları tamamen reklam dolu. Bu insanlar bu işi ticarete döktü. Haksız bi kazanç olduğunu düşünüyorum ben.

Esra Erol'u pek sevmem ama bu formatı yaratan ve amacına uygun kullanan bi tek kendisiydi. Son zamanlarda tamamen reyting ticaretine döndü ekranlar. Hiç hoş değil. Millet neyin ne olduğunu biliyo ama program eksikliğinden mecburen izliyo.

Bu programlar kalksa yerine daha faydalı şeyler konsa ne güzel olur. Eskiden ne güzel Çarkıfelekler Passaparolalar vardı, geri dönsünler :bitti:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bense tam tersi düşünüyorum, bu artık bi özgürlük olmaktan çıktı.

Devletin, suç unsuru içermediği sürece, insanların izlediği televizyon programlarına karışmaması gerektiğini düşünüyorum.

Programdaki herkes ajanslardan görevli, para aldıkları artık ayyuka çıkmış oyuncular. Instagram sayfaları tamamen reklam dolu. Bu insanlar bu işi ticarete döktü. Haksız bi kazanç olduğunu düşünüyorum ben.

Nesi haksız ki? Ün yapan bir çok kişi, sevilirliklerini reklam aracılığıyla pazarlıyor.

Esra Erol'u pek sevmem ama bu formatı yaratan ve amacına uygun kullanan bi tek kendisiydi. Son zamanlarda tamamen reyting ticaretine döndü ekranlar. Hiç hoş değil. Millet neyin ne olduğunu biliyo ama program eksikliğinden mecburen izliyo.

Reality televizyonda yaşanan olayların gerçek olmaması ise bir sıkıntı değil bence. Dediğin gibi insanlar gerçeklerin ne olduğunu bilmelerine karşın, bu programları izlemeyi tercih ediyorlar.

Bu programlar kalksa yerine daha faydalı şeyler konsa ne güzel olur. Eskiden ne güzel Çarkıfelekler Passaparolalar vardı, geri dönsünler

İnsanlar çarkıfelek izlemek istese, kanallar çarkıfelek yaparlar. Esra Erol'a boşuna 1-2 milyon lira vermiyorlar her ay. Kaldı ki, çarkıfelek faydalı bir şey mi? Bir "komedyen" 2 saat boyunca cinsiyetçi ve ırkçı şakalar yapıyor. Çarkıfelek dediğin bu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Doğru söylüyosun aslında :mademoyle:

Banane isteyen istediğini izlesin

Gizlenmiş İçerik

Herkesin aklı fikri var :ahaha:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı İlhan Yerlikaya Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Burada gazetecilere yaptığı açıklamada evlilik programlarıyla ilgili nihai kararın Perşembe günü (bugün) yapılacak toplantıda verileceğini söyledi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

RTÜK, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ve Başbakanlık İletişim Merkezine (BİMER) gelen bildirimlerin 136 bin 290'ı aştığını ifade eden Yerlikaya, Kurul'un kamuoyu tarafından gelen şikayetleri dikkate aldığını belirtti. Yerlikaya, 6112 sayılı kanununda bazı yaptırımlar bulunduğunu ve RTÜK'e sorumluluk yüklediğini ifade etti.

Üst Kurul'un bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gerekli müeyyideleri uygulayacağını vurgulayan Yerlikaya, yayıncılardan kamuoyunun evlilik programlarıyla ilgili taleplerini dikkate almalarını istedi.

Yayıncıların ilgili kanunun yükümlülüklerini yerine getirmesi gerektiğine işaret eden Yerlikaya, evlilik kurumunun zedelenmesinin gelecek açısından toplumsal travmalar meydana getireceğini ve tarafların bu yükün altından kalkamayacağını, yayınların sunuş biçimleri ve içeriklerinin çoğu defa insan onurunu zedelediğini kaydetti.

sonuç: şimdilik devam ediyo

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...