İçeriğe atla

YGS/LYS 2017 - Hedefleriniz

Reyiz

Pinlenen İletiler

• İleti 47
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Olur mu gı 2 sene oldu onun üniye girdiği :dogru:

2 yıllığı bitiriyur şimdi 4 yıllık için şansını denicek hissim :beyimbilir:

Daha dün ortaokuldaydı bu :yalansoyluyosun:

5 sene ne çabuk geçiyor :beyimbilir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...

Evet LYS4 bitti. Tercih yapmayacağım için stres dolu bir sınav olmadı.

-Tarih soruları beni pek zorlamadı. YGS'den sonra hiç oturup LYS Tarih çalışmadım ama 38'in üstünde yaptığımı tahmin ediyorum.

-Coğrafya-2'de de YGS Coğrafya soruları gibi çok zorlamamış ÖSYM. Bu sene coğrafyayı kolay soralım kararı almışlar herhal.

-Felsefe Grubu benim en korktuğumdu, okulda seçmeli ders olarak bunları değil ek Fransızca aldığım için dersleri hiç görmeden girdim. Psikoloji baya zorladı, terimlerin hiçbirini bilmediğim için zorlandım. Sosyoloji YGS paragraf soruları tadındaydı. Mantık dersiyle sınav anında ilk defa karşılaştım, biraz mantık yürüterek yapmaya çalıştım. Dinde de paragraf soruları çok ikircikli değildi, bilgi sorularını da eleyerek yaptığımı düşünüyorum.

Sonuç olarak YGS3-4'te 4 bin olduğum için rahat girdiğim bir sınavdı, bakalım nereye çekilecek, göreceğiz...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

LYS1 de bugündü. Kendi okulumda, geçen sene okuduğum sınıfta girdim o açıdan gayet moraller yüksekti.

-YGS kısmından çıkan ilk 20 soru gayet kolaydı. Polinom soruları bana zor geldi. Türev ve integral soruları çok zor değildi, uç yerlerde veya hiç karşılaşılmayan sorular değillerdi ama biraz uzundu çözümleri vakit kaybettiriciydi.

-Geometriye gelecek olursak neredeyse her soruda eşkenar üçgen kullanmaya itmişlerdi. Üçgen-dörtgen şekilli sorular oldukça basitti beni zorlamadı ama çember, vektör, konik sorularını yapamadım. Bir de uzayda geometride kaldırdığımız dedikleri konudan 2 soru gelmişti. Anlamadım.

-İlk defa mat-geo aynı kitapçıkta geldi, 80 soruda 68 tane işaretledim. Bakalım neler olacak...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...