İçeriğe atla

Göksel Fan Club

Mustafa

Pinlenen İletiler

[align=center]GÖKSEL[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

[/align]

[align=center]Gerçek İsmi : Göksel Demirpençe

Doğum Tarihi : 25 Kasım 1971

Doğum Yeri : İstanbul, Türkiye

Kökeni : Türk

Müzik Türü : Pop, Rock

Uğraş(lar)ı : Şarkıcı, Söz Yazarı , Prodüktör

Enstrümanları : Vokal, Gitar

Aktif Yılları : 1997 - günümüz

Müzik Şirketi : Raks (1997-2001)

Sony BMG (2001-2009)

Avrupa (2009-günümüz)

Website :

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
[/align]

Göksel, 1971 yılında İstanbul'da doğdu. İlk ve orta okulu İstanbul'da tamamladı. 1988 yılında Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü'nü kazanan sanatçı, müziğe olan ilgisinin artmasıyla 1991 yılında okuldan ayrılmak zorunda kaldı. 1989 yılında Aroyo Odo Çok Sesli Korosu'nda yer aldı. Müzik çalışmalarına özel solfej ve şan dersleri alarak başladı. İstanbul Üniversitesi öğretim görevlisi Gül Sabar ve İran asıllı müzisyen Evlim Bahçeban'dan özel dersler aldı.

Müzikle profesyonel olarak uğraşmaya karar veren Göksel, özel müzik çalışmalarının yanı sıra birçok orkestrada solistlik yaptı. 1995 yılında Sezen Aksu ve Sertab Erener'in çalışmalarında vokalist olarak görev aldı. Ve aynı yıl ünlü müzisyen Onno Tunç'la tanışmasıyla birlikte müzik yaşamını bir albüm ile bütünleştirmeye karar verdi.

Ancak Onno Tunç'un bir uçak kazası sonucu ölümü Göksel'in albümünün gecikmesine neden oldu. Müzikal deneyimlerine deneyim katarak geçirdiği iki yılın ardından ilk albümünü 1997 yılında çıkardı. "Yollar" adını taşıyan albümde onsekiz yaşından itibaren yaptığı söz ve bestelerine yer verdi. Müzik direktörlüğünü Sarp Özdemiroğlu ve Kave Bahçeban'ın yaptığı albümde on parça yer aldı.

Kendininkiler dışında söz ve müzikleri Sezen Aksu ve Onno Tunç'a ait "Kurşuni Renkler" ve "Yakışıklı" adlı iki şarkıyı yorumladı. Albümün ses getiren ilk parçası farklı gitar tonları, Göksel'in teatral yorumuyla funk tarzı hareketli ritmler içeren "Sabır" oldu. arkı dekorundan senaryosuna kadar deneysel tatlar içeren video klibiyle de müzikseverlerin dikkatini çekti. 2002 yılında aranjör Alper Erinç ile evlenmiş 5 yıl sonra boşanmıştır Albümün ikinci klibi ise sanatçının duru vokaliyle akıllarda yer eden “Uzun Uzun Yollar”a çekildi ve yönetmenliğini Cansu Akbel yaptı. Göksel, bu albümünde Yavuz Çetin, Levent Altındağ, Erdem Sökmen, Tahsin Ünüvar, Erkin Aslan gibi genç ve yetenekli isimlerin yanında Attila Özdemiroğlu, Erkan Oğur gibi duayenlerle çalıştı. Sanatçı ikinci albümü "Körebe" Ekim 2001'de piyasaya çıktı. Toplam 11 şarkının bulunduğu albüm şarkılarının 9'unun sözü ve bestesi sanatçının kendisine ait.

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

YOLLAR

Yollar, Göksel'in 1997 yılında Onno Tunç'un vefatı nedeniyle 2 yıl gecikmeli olarak piyasaya çıkan ilk albümüdür. Bu albümde bulunan "Sabır" şarkısının video klibi televizyon kanallarında yayınlanmaya başladı ve sevildi.

Uzun Uzun Yollar

Unut Dediler

Sabır

Dön

Olur Ya

Kurşuni Renkler

Yakışıklı

Evire Çevire

Sensiz Kalınca

Benim Şarkım

Gizlenmiş İçerik

KÖREBE

Körebe, Göksel'in 2001'de çıkardığı, 11 şarkıdan oluşan albüm. Göksel'e asıl şöhreti bu albüm getirmiştir. Göksel'in en başarılı albümüdür. "Depresyondayım" şarkısıyla Türkiye'de bir anda gündeme oturan Göksel, ileriki yıllarda "Depresyondaki Kız" olarak anılacaktır.

Günün Birinde

Depresyondayım

Bir İhtimal

Körebe

Gülümse

Parıl Parıl

Uzatmalarda

Hak Yerini Buldu

Niyet

Kız Gibi

Bu Kadar

Gizlenmiş İçerik

SÖZ VER

Söz Ver, Göksel'in 2001 yılında çıkardığı Körebe albümünün başarısının ardından 2 yıl sonra (2003) çıkan 3. albümüdür.

Ayrılık Günü

Allı Pullu

Söz Ver

Duman Duman

İnsafsız

Acıtmaz Beni

Firar

Aşk Zor

Bitti

Sadece İnsanım

Gizlenmiş İçerik

ARKA BAHÇEM

Göksel'in Mart 2005'te çıkardığı albümdeki onbir şarkıdan bir tanesi, Kibariye cover'ıdır. Bu albüm, Göksel'in Körebe'den sonra en başarılı albümüdür.

Karar Verdim

Arka Bahçemde

Bi' Seni Konuşurum

Benden Geçti Aşk

Saadet Şerbeti

Aşıklar Cenneti

Dönme

Kalbim Rehin

Dünya

Bilirim Sonunu

Kim Bilir (Eski yıllarda Kibariye'nin seslendirdiği şarkı...)

Gizlenmiş İçerik

AY'DA YÜRÜDÜM

Göksel'in 2007 Nisan'ında çıkan albümüdür.Diğer albümlerdeki 11 şarkılık seri bu albümde 10'a inerek bozulmuştur.

Bu albümde bulunan "Taş Bebek" şarkısında Teoman ve Manga grubunun solisti Ferman Akgül de gerek Söz-Müzik, gerekse vokalist olarak yer almıştır.Ayrıca "Manga" grubundaki Yağmur Sarıgül de bu şarkıya gitarist olarak eşlik etmiştir.

Fakat bu albüm, bir önceki albüme göre (Arka Bahçem), biraz daha az satmıştır ve biraz daha sönük kalmıştır.

Yarabbi Şükür

Kaybettim Seni

Taş Bebek (Göksel & Teoman & Ferman)

Yabani Otlar

Çok Kötü Şeyler

Sabrettim

Bekleme Dönmem

Adım Adım

Ay'da Yürüdüm

Kardan Adamlar

Gizlenmiş İçerik

MEKTUBUMU BULDUN MU ?

Mektubumu Buldun mu?, Türk pop müzik şarkıcısı Göksel'in 15 Nisan 2009 tarihinde yayınlanan altıncı stüdyo albümü. Göksel albümde eski Türk filmlerinin müziklerini yeniden yorumluyor. Göksel daha önce de "Niyet", "gunun birinde" gibi film müziklerini albümlerinde seslendirmişti.

İnanmam

Çaresizim

Dudaklarında Arzu

Gülmek İçin Yaratılmış

Mektubumu Buldun Mu?

Baksana Talihe

Ağlamak Güzeldir

Bilemedim

Senden Başka

Güle Güle Sana

Şimdi Sen Varsın

Sen Bensiz Ben Sensiz

Gizlenmiş İçerik

HAYAT RÜYA GİBİ

Hayat Rüya Gibi, Türk pop müzik şarkıcısı Göksel'in 26 Nisan 2010 tarihinde yayınlanan yedinci stüdyo albümü. Göksel albümde eski Türk filmlerinin müziklerini yeniden yorumlamıştır. Daha önce ki nostalji albümünde de "Sen Bensiz Ben Sensiz", "Senden Başka" gibi film müziklerini seslendiren sanatçı albümün ilk klibini "Sevil Neşelen" adlı şarkıya çekmiştir.

Albümde 70'li yılların hit şarkılarını seslendiren Göksel, albümde Orhan Gencebay bestesi olan "Kabahat Seni Sevende" adlı şarkıya da yer vermiştir. Albümün kayıt ve mixleri İhsan Apça ve Özgür Özkan Mete, süpervizörlüğü Orkun Tunç tarafından Stüdyo Ada’da yapılmış ve müzik direktörlüğü ile aranjörlüğünü ise Serhat Ersöz üstlenmiştir.

Sevil Neşelen

İçime Sinmiyor

Başıma Gelenler

Palavra

Ölsem de Bir Kalsam da Bir

Kıskanıyorum

Ah Nerede

Deli Etme Beni Aşk

Hasretinle Yandı Gönlüm

Kabahat Seni Sevende

Olmaz Olsun

Tek Başına

Seninleyim

Eylül'de Gel

Gizlenmiş İçerik

BENDE Bİ' AŞK VAR

"Bende Bi' Aşk Var" Göksel'in 18 Ocak 2012'de çıkan 8. stüdyo albümüdür. Albümde bulunan 10 şarkıdan 9'unun söz ve müziği Göksel'e aittir. Son 2 albümdür nostalji rüzgarları estiren Göksel, bu kez kendi şarkılarından oluşan yeni albümü ile beğeni toplamıştır. Albümünün çıkış şarkısı ise "Acıyor" olarak belirlenmiştir.

Acıyor

Aşkın Yalanmış

Rüzgar

Uzaktan

Aşk Bitti

Unuttun Mu Sahi

Sarhoş

Gidemiyorum

Yalnız Kuş

Yarım Kalan Şarkı [/align]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 68
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Göksel'e ilk ödül Boğaziçi'nden geldi!

Gizlenmiş İçerik

Son albümü "Bende Bi' Aşk Var" ile beğeni toplayan Göksel'e bu albümün ilk ödülü, sanatçının bir dönem öğrenim gördüğü Boğaziçi Üniversitesi’nin radyosundan geldi. "Acıyor" isimli şarkısıyla zirveye yerleşen Göksel, 9. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri’nde "En İyi Şarkı" ödülünün sahibi oldu.

Bir konser nedeniyle, Radyo Boğaziçi dinleyicileri ve Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin katkılarıyla gerçekleşen ödül törenine katılamayan başarılı sanatçı; videolu bir mesaj göndererek törendeki tüm katılımcılarla heyecanını paylaştı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

BEN DE DİYORUM BİRİ BENİM İÇİN KONU AÇMIS

Gizlenmiş İçerik

:haha:

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

İlk gördüğümde ben de öyle dedim

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Göksel Daha Önce Alması Gereken Ödülleri Şimdi Alıyor Hakedior Bence YORUMU Türkiyede Ender Sanatçılardan

Gizlenmiş İçerik

:heart:

Gizlenmiş İçerik

:heart:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

İlk gördüğümde ben de öyle dedim

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> :) Göksel siz olur mu hiç severim ama gerçekten sayfayı açmak için geç bile kaldım

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Göksel 19 Mayıs'ta Palladium'da!

Gizlenmiş İçerik

Palladium AVM, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında ünlü şarkıcı Göksel’i ağırlayacak...

“Bende Bi’ Aşk Var” albümüyle büyük beğeni toplayan Göksel, 19 Mayıs Cumartesi günü düzenlenecek imza gününde Palladium ziyaretçileri ile bir araya gelecek.

Palladium Alışveriş Merkezi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda, son zamanların en beğenilen sanatçısı Göksel’i hayranlarıyla buluşturuyor. Göksel, 19 Mayıs Cumartesi günü, 15:00-17:00 saatleri arasında Palladium Küre Alanı’nda sevenleriyle sohbet etme imkanı bulacak. Ayrıca “Bende Bi’ Aşk Var” adlı yeni albümünü de hayranları için imzalayacak.

Bende Bi’ Aşk Var, Hayat Rüya Gibi, Mektubumu Buldun mu?, Ay’da Yürüdüm, Arka Bahçem, Söz Ver, Körebe, Yollar albümleriyle pop dünyasında dikkatleri üzerine çeken Göksel, düzenlenen imza gününde yepyeni şarkılarını Palladium ziyaretçileri için seslendirecek.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Göksel “Uzaktan” ile İddialı Geliyor!

Göksel; albümün ikinci video klibini, söz ve müziği kendisine ait olan “Uzaktan” isimli şarkısına çekti.

Gizlenmiş İçerik

Yeni albümü “Bende Bi’ Aşk Var”ın ilk video klip şarkısı “Acıyor” ile büyük beğeni toplayan ve geçtiğimiz günlerde Boğaziçi Üniversitesi’nden “Yılın şarkısı” ödülünü alan Göksel; albümün ikinci video klibini, söz ve müziği kendisine ait olan “Uzaktan” isimli şarkısına çekti.

Bahçeköy ormanında çekimleri gerçekleşen klip; günümüzde yaşanan aşkları, ilkbaharın canlı renkleri ve Göksel’in enerjisi ile masalsı bir dil yaratarak kameralara yansıtıyor.

Radyocuların kısa sürede dikkatini çeken şarkıya klip çekilmesi için Göksel dinleyicilerinden yoğun istek alan şarkı; ilgiyle izlenen fenomen dizi “Yalan Dünya”da da iki hafta üst üste yayınlandı.

KLİPTE KENDİ ORKESTRASI EŞLİK ETTİ

Klipte Göksel’in çok beğenilen yeni imajının da altı çizilirken, performans sahnesinde sanatçıya kendi orkestrası eşlik etti. Uzun süre unutulmayacak görüntülerin yer aldığı klip, Murat Onbul’un yönetmenliğinde yaklaşık 15 saatte tamamlandı.

“UZAKTAN”A SÜRPRİZ FİNAL

Albümün ilk video klibi “Acıyor”a göndermeler yapan görüntülerle başlayan "Uzaktan", 3. klibin hangi şarkıya çekileceğine dair Göksel hayranlarına ipuçları veren sürpriz bir final ile son buluyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...