İçeriğe atla

Açlık oyunalrı

Guest howl96

Pinlenen İletiler

bu konuyu nereye açsam bilemeedim ve en sonunda burada açtım bi kitap formu olmadığı için en uygun burayı gördüm

kendi yorumu söylemek gerekirse müthiş bağıllık yapan kitabı bitirmeden bakkala bile gidemeyceğiniz kitap serisi :pray:

Günümüzden oldukça farklı bir zamanda geçen ilk kitapta başkarakter Katniss Everdeen on altı yaşında annesi ve kardeşini geçindirmeye çalışan oldukça cesur bir kızdır. Tıpkı kendisi gibi babasını küçük yaşta kaybeden en yakın arkadaşı Gale’le birlikte yasak olmasına rağmen 12. Mıntıkanın dışındaki ormanlık alanda avlanıp eve yemek getirebilmektedir.

12 Mıntıka ve Capitol’den oluşan Panem oldukça ağır bir yönetim tarzına sahiptir ve insanlar sefalet içinde yaşamaktadırlar. Zamanında Capitol’e karşı ayaklanan 13. Mıntıkanın isyanı bastırılıp o bölge yok edilmiştir ve bunu diğer Mıntıkalara hatırlatmak amacıyla her sene Açlık Oyunları adı verilen turnuva düzenlenmiştir.

Açlık Oyunlarının kuralı çok basittir: ya öldür ya da öl…

Her Mıntıkadan belli yaş sınırları içerisinde biri kız öteki erkek olmak üzere iki haraç seçilir ve bu haraçlar Açlık Oyunlarının yapılacağı arenaya götürülürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

açlık oyunları serisi çok güzel, kitapları elimden bırakamadım hatta bi an elime yapıştılar sandım, filmi görünce de televizyonu kafama yapıştırmak istedm her gün izlemek için dlkgjdkfljg

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence ilk 50 sayfa da gayet iyi. Kitabı okurken oturduğum yerden kalkıp, su içmeye gitmezdim. O derece sürükleyici bir kitap. Filmi de şimdiye kadar izlediğim en iyi kitap uyarlaması filmdi. Ne denebilir ki. Mükemmel !

Ama serinin 3. kitabı tam bir hayal kırıklığı. Söylemeden edemiycem.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...