İçeriğe atla

Eurovision 2017 ''Celebrate Diversity''

Uğur

Pinlenen İletiler

Jüri oyları tam beklediğim gibi :dogru:

İspanyayla Almanya 0 çekti :ahaha: :ahaha:

Macaristan ve Hırvatistan da hak ettiği yerde :sensanki:

Halkta Portekiz'in en yüksek puanı alacağını düşünmüyorum ama bakalım nolcak :nedusunuyosun:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 859
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Bahar şenliğinde idim, yarışmayı yeni izleyebildim ve yorumlarımı yazıyorum.

Eurovision 2017, sonuçlar anlamında İlk iki hariç rezalet bir organizasyon olmuştur. Tek sevindiğim nokta Avustralya'nın halkta sondan 2. ve Avusturyanın 0 puan ile sonuncu olması.

Portekiz; Birinci olacaklarını son bir haftadır söylüyor idim. Bunda yarı finaldeki performansı ve İtalya'nın beklenenin altındaki performansı etkili oldu.

Bulgaristan; Herhangi bir sene yarışsa kesin birinciydi. En büyük şanssızlığı Portekiz ile aynı seneye denk gelmesi.

Moldova; Şarkıyı seviyorum fakat, resmen abartıdan başka bir şey değil ve sonuçları çok komik.

Belçika; O performans ile bu derece helal olsun.

İsveç; İsveç isen buralarda derecen hazır. Rezalet.

İtalya; Resmen dalga geçtiler. Bir 14 sene daha katılmasınlar mümkünse. Juri desen bok, halk desen ondan bok.

Avustralya; Allah belanızı versin ya. Yarışmadan soğudum valla. İğrenç bir şarkı ile ilk 10 yine. Halkta çok güzel çakıldılar ama.

Azerbaycan; İsveç gönderse 3. olurdu.

Birleşik Krallık; ülke yüzünden kaybeden bir şarkı.

Tek sevindiğim şey Portekiz'in kazanması oldu. İlk defa bir ESC'yi heyecansız izledim. Seneye daha umutla bakıyorum. Herkese iyi geceler, ayrıntıları ile yarın konuşuruz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben böyle saçma bir sonuç görmedim. Portekiz'in şarkısı gibi onlarca şarkı dinledim ben. Kazanmasının tek sebebi böyle bir şarkının ilk defa eurovision'da bulunması. Bu yarışma en iyi şarkı yarışması mı yoksa en değişik şarkı yarışması mı? Sesi güzel olabilir ama ses yarışmasıda değil bu yarışma. Kimse bu Portekiz'in şarkısını otobüsteyken yada seyahat halindeyken zaman geçirmek amaçlı dinlemeyecek. Fakat İtalya, Moldova, İsveç ve Azerbaycanın şarkıları halen dinlenecek ki ben dinliyorum zaten. Portekiz'i ilk dinlediğimde kapatmamak için kendimi zor tuttum. Sıkıntıdan ölecektim. Tamam birkaç kez dinledikten sonra kulağa hoş geliyor ama yoldan geçen birine ilk defa dinletsen "bu ne lan" diyip yoluna devam eder. İlk defa dinleyecek arkadaşlarıma dinlettim hepsinin tepkisi böyle. Bence Eurovision'ın artık amacı değişti. İyiki katılmıyoruz.

:herhalde:

He bu arada İsrail yarı finalde 2. oluyor finalde 23. oluyor. Galiba İsrail'e oy atanlar kararını değiştirip Portekiz'e verdi. Espri yaptım gülün.

:bezdim:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben bu şarkıyı otobüste otururken dinlerim. Kaldı ki aynı mantıkla Eurovision "zaman geçirmek için dinlenecek en güzel şarkı yarışması" da değil. Yolda izde dinlemek ne zamandan beri bir birincilik kriteri? :ahaha:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben böyle saçma bir sonuç görmedim. Portekiz'in şarkısı gibi onlarca şarkı dinledim ben. Kazanmasının tek sebebi böyle bir şarkının ilk defa eurovision'da bulunması. Bu yarışma en iyi şarkı yarışması mı yoksa en değişik şarkı yarışması mı? Sesi güzel olabilir ama ses yarışmasıda değil bu yarışma. Kimse bu Portekiz'in şarkısını otobüsteyken yada seyahat halindeyken zaman geçirmek amaçlı dinlemeyecek. Fakat İtalya, Moldova, İsveç ve Azerbaycanın şarkıları halen dinlenecek ki ben dinliyorum zaten. Portekiz'i ilk dinlediğimde kapatmamak için kendimi zor tuttum. Sıkıntıdan ölecektim. Tamam birkaç kez dinledikten sonra kulağa hoş geliyor ama yoldan geçen birine ilk defa dinletsen "bu ne lan" diyip yoluna devam eder. İlk defa dinleyecek arkadaşlarıma dinlettim hepsinin tepkisi böyle. Bence Eurovision'ın artık amacı değişti. İyiki katılmıyoruz.

:herhalde:

He bu arada İsrail yarı finalde 2. oluyor finalde 23. oluyor. Galiba İsrail'e oy atanlar kararını değiştirip Portekiz'e verdi. Espri yaptım gülün.

:bezdim:

TRT sitemize ajan göndermiş. :anirdim:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Her iki oy türünden de bu kadar puan toplayıp kazanan bir ülkeye haketmedi diyemeyiz. Kazanmayı fazlasıyla hakettiler.

Yalnız 2012'den beri söylediğim gibi bu jüri oyları komple kaldırılmalı. Jürinin neye oy verdiği gerçekten belli değil. Dikkat ediyorum jüri her sene bir ülkeye fazla yükleniyor.

Bu yıl Portekiz, geçen yıl Avustralya ondan önceki sene de İsveç jüri tarafından çok yüksek oy aldılar.

Bir de son yıllarda dikkatimi çeken şeylerden biri de özellikle halk oylamasında 300 puanın çok rahat aşılması. Bundan 9-10 yıl öncesinde yani sadece halk oylamasının olduğu yıllarda 250-270 puanı bulan yarışmayı kazanıyordu. Son yıllar da 300'ün üstünde puan alan ülke sayısında artış var. Neden acaba...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...