İçeriğe atla

Eurovision 2009 | Rusya

Misafir

Pinlenen İletiler

[align=center]Eurovision_Song_Contest_2009_logo.png

[/align]2009 Eurovision Şarkı Yarışması, 12-14-16 Mayıs 2009 tarihlerinde Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen, Norveç'in 387 puanla birinci olduğu 54. Eurovision Şarkı Yarışması. Yarışmanın birinci yarı finali 12 Mayıs, ikinci yarı finali ise 14 Mayıs tarihlerinde düzenlenmiştir.Yarışmaya 42 ülke katılmıştır. Slovakya da yarışmaya yeniden katılma kararı alarak yarışmada yerini almıştır. San Marino ise ekonomik sorunlardan dolayı katılamayacağını açıklamıştır. 2009'da tele oylamalarının yanında jüri oylarının da kullanılacağını açıklanmıştır. "Büyük Dörtlü" olarak adlandırılan Fransa, Almanya, İspanya ve Birleşik Krallık yarışmaya direkt katılma haklarını yine kaybetmeyecektir. Yarışmanın yarı finalleri, manken Natalia Vodianova ve oyuncu Andrey Malahov, finali ise şarkıcı Alsou ve Ivan Urgant tarafından sunulmuştur. Yarışmayı Alexander Rybak'ın temsil ettiği Fairytale parçası 387 puan alarak kazanmıştır. Türkiye'yi Hadise 'Düm Tek Tek' adlı parçayla temsil edip 4. olmuştur.[align=center]

Sahne

[/align][align=center]stage_gallery__600x394.jpg

[/align][align=center]Norveç - Fairytale

[video=youtube]

Türkiye - Düm Tek Tek

[video=youtube]

[/align]
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ama o yarışmanın sloganı yoktu

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
:s4:

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oylama çok keyifsizdi

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Kesinlikle. Öyle oylamaların olmaması dileğiyle

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> 2011 gibi olsun en azından

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Şarkılar açısından çok iyi bi yıldı. Ama Patricia Kaas çok daha iyisini hak etmişti

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

^^ Katılıyorum, Patricia'ya ve LOBODA'ma yazık oldu o gece... Oylamada 5. ülkede 1. belli oldu.. 2011 oylaması 2008den sonraki en heyecanlı oylama oldu :D o da EBU'nun oylama değişikliği sayesinde

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

^^ Katılıyorum, Patricia'ya ve LOBODA'ma yazık oldu o gece... Oylamada 5. ülkede 1. belli oldu.. 2011 oylaması 2008den sonraki en heyecanlı oylama oldu

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> o da EBU'nun oylama değişikliği sayesinde

Aaa evet Svetlana'ya yapılan haksızlık kimseye yapılmadı. İlk 10'a bile girdirmediler

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

^^O performansı başkası sergilese hayatının son 3 dakikasını yaşardı herhalde... Hem öyle dans etcen takla atcan hem detone olmadan şarkını söylücen bide üstüne hareket eden bateri çalcan? Hadise'yi falan düşünsene kalpten gider sahnede

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

Hadise 305 mi ?

Gizlenmiş İçerik

Hadise 203 puan aldı.. Aysel de 223 olması lazım

203 mü

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/wacko@2x.png 2x" width="20" height="20"> bu tabloyu paylaşan eurovısıona doğru ekibi

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

:D :D Eurovision'a Doğru ekibi sanki herşeyi doğru biliyo :D Onlar EDE ise ben Dios'um :D

Canım Eurovision'a Doğru'dan büyük Dios var Dios'dan büyük EBU var, EBU her yıl sonuçları paylaşıyor Bi kere matematiksel olarak 3 ülkenin 300 ün üzerinde puan alması zaten imkansız :D 300 puan alan birinin de 177 puana düşmesi imkansız

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> :D Eurovision'a Doğru ekibi sanki herşeyi doğru biliyo

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Onlar EDE ise ben Dios'um

Gizlenmiş İçerik

Canım Eurovision'a Doğru'dan büyük Dios var Dios'dan büyük EBU var, EBU her yıl sonuçları paylaşıyor Bi kere matematiksel olarak 3 ülkenin 300 ün üzerinde puan alması zaten imkansız

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> 300 puan alan birinin de 177 puana düşmesi imkansız

aynen. Norveç:378 Azerbaycan: 253 Türkiye 203. Bu arada ben sloganı Fire Bird diye biliyorum ama

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> :D Eurovision'a Doğru ekibi sanki herşeyi doğru biliyo

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Onlar EDE ise ben Dios'um

Gizlenmiş İçerik

Canım Eurovision'a Doğru'dan büyük Dios var Dios'dan büyük EBU var, EBU her yıl sonuçları paylaşıyor Bi kere matematiksel olarak 3 ülkenin 300 ün üzerinde puan alması zaten imkansız

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> 300 puan alan birinin de 177 puana düşmesi imkansız

canım benim doğru bişey paylaştıklarını belrtmedim ki zaten hani benim hazırladığım bi tablo değil

bu arada bu doğru değilse gerçek olan puan listesinin olduğu bir link koysana merak ettim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ebu her yıl paylaşıyo onu Hadise'nin 203 aldığını çok iyi hatırlıyorum, ama bulamam şimdi 2011 i bile kaldırmışlardır yeni döneme geçildi ya.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...