SON DAKİKA
2 dakikada okuyabilirsiniz

Ermenistan'ın Eurovision 2019 Temsilcisi: Srbuk

Ermenistan'ın Eurovision 2019 Temsilcisi: Srbuk

cool
Ermenistan'ın Eurovision 2019 Temsilcisi: Srbuk

Tel Aviv’de düzenlenecek 2019 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Ermenistan ‘ı “Srbuk” temsil edecek. Düzenli olarak “Depi Evratesil” adlı ulusal finallerini düzenleyerek Eurovision temsilcisini belirleyen ülke bu sene değişikliğe giderek direkt seçim yaptı ve Lav Yereko adlı gece şovunda temsilciyi açıkladı.

Srbuk temsilci olarak seçildikten sonra

Harika deneyimler yaşayacağıma inandığım yeni bir yolculuğa başlıyorum. Eurovision sahnesinde ülkemi temsil ediyor olmaktan gurur duyacağım ve umuyorum ki hep birlikte başaracağız

açıklamasında bulundu.

Yayıncı kuruluş Armenian Public TV (1TV) şarkı alımlarının da başladığını duyurdu. Şarkılar 10 Ocak 2019’a kadar selection@armtv.com adlı mail adresine gönderilecek.

Ermenistan 2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Sevak Khanagyan tarafından “Qami” adlı şarkı ile temsil edilmiş ve 1. yarı finalde 15. olarak elenmişti. İşte o performans:

 

Başlıklar: , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

28 Ocak 2019, 23:42

Belçikalı Eliot ”Wake Up” Diyecek!

Belçika’yı bu yıl İsrail’in Tel Aviv kentinde düzenlenecek 64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda, henüz 18 yaşına yeni basan genç yetenek Eliot Vassamillet’in temsil edeceği geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Bugün Belçika basını, şarkının adının ”Wake Up” (Uyan) olduğunu ve 28 Şubat günü yayınlanacağını duyurdu. 2017 yılında Kiev’de düzenlenen yarışmada 4. olan ve Blanche’ın...

Devamını Görüntüle
);