SON DAKİKA
2 dakikada okuyabilirsiniz

Buray Türkler adına Eurovision’da yarışmak istiyor

love
Buray Türkler adına Eurovision’da yarışmak istiyor

Son dönemlerde yaptığı şarkılarla beğeni toplayan ve listelerde hep üst sıralarda görmeye alıştığımız KKTC’li şarkıcı Buray, Eurovision’da Türkler adına yarışmak istediğini Youtube’da katıldığı “Emre Yücelen ile Stüdyo Sohbetleri” adlı canlı yayın esnasında dile getirdi.

15 Haziran 1984’te Lefkoşa’da doğan Buray, Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik bölümünden mezun olduktan sonra Londra’da yine müzik üzerine master çalışmalarını tamamladı. 2004 yılında, henüz 20 yaşındayken, “United Boyband” isimli grubun solisti olarak Güney Kıbrıs’ın (resmi alanda tanınırlığı ile Kıbrıs Cumhuriyeti) Eurovision ulusal elemelerine katıldı. 125 adayın arasında finale kalıp ilk 10 arasında yerlerini alsalar da ülkeyi temsil etme hakkı kazanamamışlardı.

Buray, Türkiye’nin Eurovision’a katılmasını istediğini ve seve seve Türkiye’yi temsil edeceğini ifade etti. 

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

07 Ekim 2017, 19:07

Türkçe Versiyonu Yapılmış Eurovision Şarkıları

Türkiye, Eurovision Şarkı Yarışması’yla ilk kez 1974 yılında TRT’nin Avrupa Yayın Birliği’nin aktif bir üyesi olması üzerine tanıştı. O yıl İsveçli ABBA topluluğunun ”Waterloo” şarkısıyla kazandığı yarışmayı ilk kez naklen yayınlayan TRT, 1975 yılında bir ulusal eleme açarak Eurovision’a Türkiye’nin de katılacağını açıkladı. Tek kanallı televizyon günlerinin tek gecelik eğlencesi...

Devamını Görüntüle
);